Заохочення дітей до роботи

Заохочення дітей до роботи

Єдиний спосіб допомогти дітям виконувати завдання навколо будинку полягає не в тому, щоб загрузити їх роботою, а в тому, щоб вони самовдосконалювалися та ставали більш відповідальними. Винагорода за зроблену роботу може бути гарною ідеєю, яка пробуджуватиме ще більше бажання до праці. Є ще інші моменти, які можуть розвинути натхнення до роботи:

  • Будьте чіткими у тому , що вони повинні робити. Дайте дітям прості вказівки, яких легко дотримуватися та виконувати;
  • Хваліть їх за ретельне дотримання правил і виконання щоденних завдань;
  • Пропонуйте допомогу, коли потрібно, так діти будуть знати, що ви їх підтримуєте;
  • Ви можете оцінювати роботу балами і наприкінці кожного місяця переводити бали у валюту. Проте ціллю виконання роботи не повинна являтись матеріальна винагорода.
  • Створіть робочу діаграму для дітей. Це допоможе їм легше стежити за своїми роботами та своєчасно її завершувати.
  • Не давайте надто багато справ у один день. Якщо дитина має декілька обов’язків, поділіть їх на різні категорії та розподіліть завдання на декілька днів. Тоді дитина буде почувати себе менш обтяжливою і зможе виконати всі роботи вчасно.

Як вже згадувалося раніше, ідея залучати дітей до домашнього господарства – це допомога їм у вивченні основних життєвих навичок, які можуть допомогти їм вижити у дорослому віці. Будучи оснащеними цими навичками, діти стануть впевненими у собі, що вони повинні жити самостійно, як, коли і навіщо їм це потрібно.