Як боротися з депресією

Як боротися з депресією

Спостерігати за вашою дитиною, яка страждає від депресії непросто. Хоча ви не можете зробити так, щоб дитина зовсім не відчувала депресії, ви можете допомогти їй поступово подолати смуток. Перший крок – не судити про дитину за поведінку та світогляд. Депресія не є характером дитини.

Заохочуйте свого підлітка:

  • дружити і підтримувати здорові стосунки вдома і в школі. Найкращий спосіб вчити їх – це бути гарною моделлю.
  • Завжди залишайтесь активним у житті дитини. Заохочуйте її брати участь у шкільних видах спорту чи будь-яких заходах, які підтримують їх фізичну активність.
  • говоріть з дитиною, якщо щось турбує її. Підлітки не поспішають говорити про свої емоції, але затримка емоцій в собі, може призвести до погіршення їх стану.
  • мати реалістичні цілі та очікування. Простіше відмовитися від надії, коли справа не стане кращою. У такі часи пропонуйте їм підтримку, яку вони повинні отримувати.
  • краще організовувати і структурувати свій час. Вони почнуть почуватись краще, коли матимуть заплановані справи.
  • мати приватний щоденник, в якому вони можуть написати про свої думки та емоції. Це допоможе їм краще зрозуміти їхні моделі мислення.
  • спілкуватися з дітьми, які теж страждали депресією. Вони також можуть приєднатися до групи підтримки, якщо така спільнота є доступною для дітей.

Батькам важко бачити свою дитину в депресії, тому використовуйте всі можливі поради, щоб витягнути дитину з даного стану.

Чи можна уникнути депресії?

Цілком неможливо запобігти депресії, вважаючи, що іноді існують біологічні чинники. Тим не менш, ви можете звести до мінімуму ризик, забезпечивши, щоб дитина зростала в здоровій обстановці, їла здорову їжу і вела здоровий спосіб життя. Однак щасливе дитинство цілком не знижує ризик депресії.

Депресія – це серйозна проблема, яка може істотно вплинути на життя вашого підлітка. Якщо ви впораєтеся з медичним станом, ви матимете безпосередній вплив на те, як швидко ваша дитина може вийти з неї і вести здоровий спосіб життя. Не приймайте депресію як само собою зрозуміле, бо це не тільки впливає на життя підлітків, але також може поставити його під загрозу певної екстремальної реакції.

Бути батьками депресивного підлітка непросто. Не соромтеся поговорити з вашим дитячим терапевтом за відповідями та приєднатися до групи підтримки, щоб краще допомогти вашій дитині.

Пам’ятайте, що вам потрібна допомога.