Діагностика підліткової депресії

Діагностика підліткової депресії

Депресія діагностується підготовленим психотерапевтом або психіатром, який зробить ретельну психологічну оцінку підлітка. Оцінка включатиме дискусію з підлітком щодо його думок, почуттів та поведінки. Підлітка також можуть попросити заповнити анкету, щоб визначити важливий фактор чи проблему, яка спричинила депресію.

Психіатри звичайно дотримуються стандартних діагностичних критеріїв для депресії, і шукають наявність специфічних симптомів, які повинні тривати як мінімум два тижні.

Стигматизація, пов’язана з депресією або будь-яким іншим розладом психічного здоров’я, може ускладнити батьків визнати, що їх дитина може страждати від депресії.

Але депресія не потрібно соромитись, і вона не повинна вас бентежити. Це стан здоров’я, а не недолік дитини. Пам’ятайте, що нехтування симптомами депресії у підлітків через побоювання насмішок або критики зробить більшу шкоду для дитини в майбутньому. Отримання дитиною правильного лікування поставить їх на шлях відновлення і допоможе у житті.

Лікування депресії у підлітків

Людина, що страждає на депресію, може втратити надію і відчути, що виходу не існує. Але це не так. Депресію у підлітків можна лікувати за допомогою терапії та лікування в деяких випадках.

Як і при більшості психічних розладів, не існує єдиного лікування. Найчастіше використовується метод проб і помилок (при забезпеченні безпеки та добробуту пацієнта) для визначення правильного варіанта лікування для пацієнта.

Психотерапія

Більшість випадків депресії лікуються за допомогою психотерапії, що включає планові та своєчасні заняття кваліфікованим психологом або психотерапевтом на певній частоті. У разі сильної підліткової депресії, можливо, доведеться ходити на терапію принаймні тричі на тиждень. Тип використовуваної терапії також може варіюватися в залежності від основних проблем, які спричинили захворювання.

 • Найпоширенішим варіантом є розмовна терапія,де підліток може поговорити про свої думки, почуття та дії в безпечному середовищі. Дана терапія дозволяє підліткам об’єктивно дивитись на проблему і вирішувати їх, не переймаючись.
 • Когнітивно-поведінкова терапіяє ще однією формою терапії, яка фокусується на заміні негативних моделей мислення позитивними думками та гарними емоціями. Цей тип терапії допомагає в боротьбі з нездоровими думками, які в кінцевому підсумку можуть призвести до думок про насильство чи самогубство.
 • Психодинамічна терапіятакож може допомогти в лікуванні депресії, зосереджуючись на тому, що відбувається в психіці людини, для боротьби з внутрішньою боротьбою, такою як стрес, тривога і страх.
 • Терапія, що вирішує проблеми,допомагає підліткові знаходити кращі способи боротьби зі стресовими ситуаціями. Це також допомагає знайти способи впоратися з втратою коханої людини, розлученням батьків чи іншими перехідними періодами.

 

Як допомагає психотерапія

 • Визначає причини депресії;
 • Змінює депресивні думки на більш позитивні;
 • Встановлює реалістичні цілі;
 • Вивчає відносини і досвід;
 • Знаходить кращі способи впоратися з проблемами;
 • Допомагає знову відчути контроль і щастя;
 • Навчає адаптації під час кризи або складної ситуації.

Не всі можуть бути впевнені в психотерапії, оскільки ця дана форма гарантує відкриття вразливих тем, які викликають різні емоції. У деяких випадках однієї психотерапії може бути недостатньо для лікування депресії. Поєднання терапій та ліків може допомогти побороти депресію.